Klucz z breloczkiem w kształcie domku

Wybranie odpowiedniego mieszkania, które będzie służyć nam na lata to bardzo odpowiedzialna decyzja – należy dobrze ją przemyśleć i wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów. Zależnie od naszych potrzeb lub liczby osób, które mają w planach zamieszkać w danym miejscu, właściwy dla nas metraż będzie się zmieniał. Mieszkanie 80m2 niekoniecznie przyda się singlowi żyjącemu w pojedynkę, a mieszkanie 36m2 będzie zdecydowanie za małe dla czteroosobowej rodziny. Warto także pomyśleć przyszłościowo i zastanowić się nad tym, gdzie widzimy siebie za jakiś czas. Czy może mamy w planach kolejne dziecko albo wprowadzenie się partnera lub partnerki? Może to zmienić nasze postrzeganie na to, ile miejsca potrzebujemy w nowym mieszkaniu.

Spis treści

Mieszkanie dla singla lub pary – jaki metraż wybrać?

Jakie mieszkanie będzie odpowiednie dla singla? Jeśli jesteś osobą, która nie pracuje zdalnie z domu, a dodatkowo dużo czasu spędza poza nim, to dobrym wyjściem będzie kawalerka w granicach 30-40m2. Mniejszy metraż obniży koszty utrzymania, które dla jednej osoby mogą być i tak dość wysokie. Co do mieszkania we dwójkę – tu musimy pomyśleć już o czymś większym, ważne jest, aby obie osoby miały swój kąt do spędzania czasu osobno oraz własną przestrzeń osobistą w razie potrzeby. Rynek w Toruniu i Bydgoszczy ma do zaoferowania wiele ofert, a Lem-Bud posiada takie, które sprostają nawet tym najwyższym oczekiwaniom. Zależy nam, aby każdy klient miał wybór odpowiedniego dla siebie metrażu, nieważne czy będzie to nowoczesne mieszkanie 40m2, czy coś większego – w naszej ofercie znajdują się opcje dla singli, par, jak i dla rodzin.

Mieszkanie idealne dla rodziny

W dobraniu właściwego metrażu dla rodziny najważniejsza jest oczywiście liczba jej członków. Mieszkanie od 55m2 zdecydowanie może zapewnić już komfort 3 osobom, jednak warto pomyśleć o tym, czy w niedalekiej przyszłości rodzina nie będzie się powiększać, wtedy można pokusić się na większy metraż. Dla rodziców wraz z dwójką dzieci idealnym metrażem byłoby około 80m2, czyli trzy lub cztery niezależne sypialnie. Taka opcja jest dostępna w proponowanej przez nas ofercie. Ważnym aspektem dla rodziców jest środowisko, w jakim wychowują się dzieci, dlatego nasze osiedla w Bydgoszczy oraz Toruniu są miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla najmłodszych. Posiadają zainstalowany monitoring, okna trzyszybowe oraz place zabaw, na których dzieci mogą oddawać się wielogodzinnej zabawie na świeżym powietrzu. W najbliższym otoczeniu znajdują się również placówki edukacyjne oraz przedszkola, dzięki czemu rodzice nie muszą fatygować się w dalekie poranne podróże, zaoszczędzając przy tym dużo czasu na swoje obowiązki.

Co warto jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze metrażu?

Wybranie odpowiedniego metrażu mieszkania może wydawać się czymś dość oczywistym, jednak warto zwrócić uwagę na kilka wskazówek, które mogą jeszcze bardziej ułatwić ten wcale nie tak prosty proces. Przede wszystkim – im większy metraż, tym wyższa cena mieszkania. Jest tu jednak jeden haczyk. Przy dużej powierzchni mieszkalnej spada cena za metr kwadratowy. W tej sytuacji przyda się chłodna kalkulacja i policzenie co najbardziej się nam opłaca.

Ważnym aspektem jest nasz styl życia oraz to, jak dużo czasu spędzamy poza miejscem zamieszkania. Czy jest ono nam potrzebne tylko do spania, czy może pracujemy zdalnie? W tym drugim przypadku warto zastanowić się nad zakupem większego lokum, które pozwoli nam na oddzielenie miejsca pracy od głównej części mieszkania. Takie miejsce może również przydać się w razie sytuacji, w której nie będziemy mogli już osobiście korzystać z nieruchomości, można pomyśleć w takim wypadku nad wynajęciem przestrzeni, która wygeneruje dla nas dodatkowy zysk.

Wybór właściwego metrażu miejsca, w którym chcemy zamieszkać to poważna decyzja dla wielu ludzi. Wiąże się z nią nasza przyszłość, możliwe, że także przyszłość naszych dzieci. Dlatego też należy przemyśleć wiele aspektów, aby nie okazało się, że wybrane przez nas mieszkanie nie spełnia naszych oczekiwań po jakimś czasie, ponieważ jest to inwestycja na długie lata.