Winda stała się integralnym elementem nowoczesnych bloków mieszkalnych. O ile nazwanie jej jednym z najważniejszych wynalazków w nowożytnej historii byłoby zapewne sporą przesadą, tak bez wątpienia trudno wyobrazić sobie życie bez tego pożytecznego urządzenia. Windy stały się standardem w nowoczesnych, piętrowych budynkach mieszkalnych, a ponadto często remontuje się starsze bloki, by zamontować ten przydatny wynalazek. W powszechnym przekonaniu panuje jednak mit, że mieszkanie usytuowane przy windzie może być problematyczne. Jak jest jednak w rzeczywistości?

Spis treści

Lokum obok windy – wielkie udogodnienie

Mieszkanie zlokalizowane obok windy to bez dwóch zdań najlepszy wybór dla osób, które cenią sobie maksymalną oszczędność czasu i sił. To ogromne ułatwienie w każdej sytuacji wymagającej wynoszenia mebli z mieszkania, bądź w chwilach, gdy wraca się do domu z torbami pękającymi w szwach od zakupów. Mieszkanie przy windzie jest również nieocenione dla osób z niepełnosprawnością, dla których wejście po schodach jest niewykonalne lub mocno obciążające. Bliskie położenie mieszkania względem windy docenią zarówno starsi, jak i młodsi lokatorzy, np. rodziny z dziećmi – wnoszenie wózka na wyższe kondygnacje to duży problem.

Czy windy hałasują?

Montowane w wieżowcach z czasów PRL-u windy faktycznie potrafiły doprowadzać lokatorów sąsiadujących z nimi mieszkań do szału. Te stare urządzenia generowały podczas jazdy ogromny hałas, nie wspominając już towarzyszącym hamowaniu zgrzycie. Dźwięki nie tylko roznosiły się po korytarzach, ale potrafiły nawet wyrwać ze snu śpiących domowników. Z uwagi na koszmarny stan techniczny oraz nieregularne przeglądy, windy budziły także obawy w kwestii bezpieczeństwa.

Na szczęście tego typu urządzenia to przeżytek. Blok mieszkalny z windą wykonaną przy użyciu nowoczesnych technologii to panujący obecnie standard. Tego rodzaju urządzenia umożliwiają błyskawiczną podróż nawet na najwyższe piętra, a do tego właściwie nie generują hałasu. Dźwięk towarzyszący rozsuwaniu się lub zamykaniu drzwi jest niemal niedosłyszalny. To samo tyczy się hamowania. Problematyczne mogą być jedynie komunikaty oznajmiające pasażerowi dotarcie do konkretnego piętra. Warto jednak wspomnieć, że windy wyposażone w głośniki to rozwiązanie spotykane stosunkowo rzadko. Nowoczesne windy cechują się eleganckim designem, działają bezgłośnie, a ponadto w mgnieniu oka docierają z parteru nawet na najwyższe kondygnacje.

Czy warto postawić na mieszkanie zlokalizowane obok windy?

W ogólnym rozrachunku wybór powinien zależeć od osobistych preferencji. Warto przy tym pamiętać, że nowoczesny budynek, taki jak np. zbudowany przez nas blok z windą zlokalizowany w Toruniu lub Bydgoszczy, jest wyposażony w wysokiej jakości rozwiązania technologiczne, będące właściwie bezproblemowe. Gwarantujemy, że lokatorzy mieszkań mający w bezpośrednim sąsiedztwie windy nie uświadczą żadnych zakłócających spokoju hałasów. Dotyczy to także przypadków, w których szyb windy znajduje się za ścianą od sypialni lokatorów. Wybierając zbudowany przez nas blok mieszkalny z windą, czy to w Bydgoszczy, czy też w Toruniu, zyskujesz pewność, że każdy element budynku jest odpowiednio zadbany. Wszystkie części windy, w tym wymagające smarowania prowadnice, są przez nas regularnie czyszczone i w razie potrzeby naprawiane.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą mieszkań. Jesteśmy doświadczonym deweloperem, który kładzie nacisk na najwyższą jakość wykonania każdego elementu budynku. Już na etapie planowania inwestycji zakładamy wdrożenie najwyższych standardów. Dlatego oferujemy naszym klientom przestronne mieszkania o funkcjonalnym, przemyślanym rozkładzie. Również części wspólne budynków, takie jak np. klatki schodowe, windy czy garaże są wykonane w wysokim standardzie. Nasze bloki deweloperskie powstałe w Bydgoszczy i Toruniu stanowią przykład wzorowych, świetnie zlokalizowanych i nienagannie zrealizowanych inwestycji.