Mieszkania 3-pokojowe w Bydgoszczy – co musisz wiedzieć?

Mieszkania 3-pokojowe w Bydgoszczy – co musisz wiedzieć?

Statystyki dotyczące rynku nieruchomości w Polsce pokazują, że najczęściej decydujemy się na zakup mieszkania dwu- lub trzypokojowego. Dotyczy to zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Zwykle są to mieszkania w bloku bądź domach wielorodzinnych. Komu sprawdzi się takie rozwiązanie? Jakie są zalety mieszkania trzypokojowego? Czy ma ono jakieś wady? Z poniższego tekstu wyniesiesz garść ważnych informacji dotyczących życia w mieszkaniu z 3 pokojami.

Spis treści

 1. Mieszkanie trzypokojowe – dla kogo?
 2. Zalety mieszkania trzypokojowego
 3. Mieszkanie z 3 pokojami i możliwości ich aranżacji
 4. Mieszkanie 3-pokojowe dla rodziny z dzieckiem
 5. Mieszkanie z 3 pokojami dla pary
 6. Mieszkanie trzypokojowe od dewelopera
 7. Podsumowanie

Mieszkanie trzypokojowe – dla kogo?

Mieszkania 3-pokojowe są o wiele bardziej uniwersalne od chociażby tych z dwoma pokojami. W takim lokum może zamieszkać rodzina z dwójką lub trójką dzieci (w zależności, czy zależy Wam na oddzielnych pokojach), ale również bez problemu odnajdzie się tam para, która dodatkowe 2 pokoje może wykorzystać w ciekawy sposób. Dobrym pomysłem jest zagospodarowanie tej przestrzeni jako gabinet bądź bibliotekę. Drugie pomieszczenie może natomiast zostać pokojem gościnnym lub salonem. Nieważne więc, czy mieszkanie zostanie zamieszkane przez większą, czy mniejszą liczbę osób, powinno zapewnić wygodę w codziennym życiu oraz odpowiednią prywatność.

Zalety mieszkania trzypokojowego

Wystawiona oferta mieszkania trzypokojowego na sprzedaż zazwyczaj nie będzie dostępna przez długi czas, ponieważ popyt jest duży. To jeden z najchętniej wybieranych rozkładów mieszkań w Polsce i tym samym najszybciej znika z wszelkich tablic ogłoszeń. Skąd takie zainteresowanie tym typem lokum wśród Polaków? Oto kilka zalet mieszkań 3-pokojowych:

 • w układzie trzypokojowym łatwiej zaaranżować dostępną przestrzeń,
 • duża przestronność,
 • możliwość zamieszkania w nim zarówno pary, jak i większej rodziny,
 • porównując lokal trzypokojowy z mniejszymi opcjami, koszt metra kwadratowego jest relatywnie niski.

Szukając idealnego mieszkania w bloku, które będzie zawierało 3 pokoje, sprawdź dostępne opcje Osiedla Panorama Wiślana. To miejsce zbudowane w zgodzie z naturą, z widokiem na cudowny nadwiślański krajobraz. Nie brakuje w nim również udogodnień, takich jak np.:

 • monitoring,
 • windy,
 • videdomofony,
 • podziemne miejsca postojowe,
 • przestronne balkony, tarasy oraz ogródki.

Mieszkanie z 3 pokojami i możliwości ich aranżacji

Mieszkania trzypokojowe dają duże możliwości, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni. Wszystko zależy od tego, ilu domowników jest w lokalu mieszkalnym oraz funkcji, jakie mają spełniać poszczególne pomieszczenia.

Mieszkanie 3-pokojowe dla rodziny z dzieckiem

Przed narodzinami dziecka wybierz jeden pokój, który będzie przygotowany specjalnie dla niego, najlepiej ten najmniejszy, aby nie zabierać przestrzeni z własnej sypialni. Maluch przez pierwsze lata życia i tak nie potrzebuje tyle miejsca, co dorosły człowiek, a tym bardziej dwójka rodziców. Większe pomieszczenie warto zachować na własny użytek. Na początku dorastania dziecka zmieści się tam bez problemu kołyska czy łóżeczko. Trzeci pokój powinien zostać miejscem na wspólne spędzanie czasu, które pozwoli na zacieśnienie więzi między maluchem a rodzicami.

Mieszkanie z 3 pokojami dla pary

Mieszkanie trzypokojowe to również doskonała opcja dla pary, która chce mieć nieco więcej swobody. Oprócz wspólnej sypialni pozostałe pokoje mogą zostać wykorzystane jako gabinet lub miejsce na rozwijanie hobby oraz salon. W dzisiejszych czasach duży procent z nas pracuje zdalnie. Dobrze byłoby mieć więc swój kąt wyłącznie do pracy, w którym będzie łatwo się skupić oraz wypełniać powierzone nam obowiązki. Można również zaaranżować własną domową bibliotekę, relaksując się w niej z ulubioną książką. Ostatni pokój w mieszkaniu przypada zazwyczaj tradycyjnie na salon, czyli miejsce, do którego zaprosimy gości oraz spędzimy wspólnie czas z rodziną.

Osiedle Panorama Wiślana w Bydgoszczy oferuje niejedno mieszkanie 3-pokojowe na sprzedaż. Każde z nich idealnie nadaje się dla rodziców z dzieckiem (posiada place zabaw, w pobliżu znajdują się przedszkola) lub pary (jest w małej odległości od uniwersytetu oraz Parku Milenijnego).

Dowiedz się więcej o ofercie, w której skład wchodzi bezpłatna rezerwacja mieszkania.

Mieszkanie trzypokojowe od dewelopera

Kupując mieszkanie z 3 pokojami, jak i każde inne, musisz zastanowić się, czy ma to być lokal od dewelopera, czy z rynku wtórnego. Przybliżając zalety rynku pierwotnego, zauważysz, że postawienie na używane mieszkanie niekoniecznie jest lepszym wyjściem.

 1. Nowe nie równa się droższe – większość z nas jest przekonana, że mieszkanie z rynku wtórnego to niższy koszt zakupu. Bardzo często jednak płacimy właśnie za ilość czasu, w trakcie którego było ono zamieszkałe. W takiej sytuacji to opcja od dewelopera jest korzystniejsza.
 2. Ulga podatkowa – opłacanie podatku od czynności cywilnoprawnych nie jest koniecznością, dzięki czemu oszczędzasz 2% ceny nieruchomości.
 3. Rękojmia – czyli odpowiedzialność sprzedawcy względem kupującego za wady fizyczne oraz prawne rzeczy sprzedanej. Deweloper jest zobligowany na okres 5 lat od zawarcia transakcji do usuwania na bieżąco wszelkich wad nieruchomości.
 4. Nowoczesna przestrzeń osiedla – rozbudowana infrastruktura okolicy Twojego miejsca zamieszkania to ogromna zaleta mieszkań od deweloperów. Monitoring, zielone tereny, place zabaw, bliska odległość od sklepów oraz placówek edukacyjnych – wszystko to wpływa na jakość oraz komfort życia mieszkańców.
 5. Dobry stan techniczny – wysoka jakość wykończenia mieszkania oraz brak konieczności remontu generalnego.
 6. Wolna ręka w zakresie aranżacji wnętrza – umeblowanie czy wybór koloru ścian należy do Ciebie.
 7. Dostępność miejsc do parkowania – zazwyczaj kupno mieszkania z rynku pierwotnego wiąże się z miejscami parkingowymi, których na nowoczesnym osiedlu jest pod dostatkiem.

Podsumowanie

Mieszkanie trzypokojowe jako jeden z najpopularniejszych wyborów wśród Polaków ma wiele zalet. Sprawdzi się dla rodzin o różnej liczebności, stanowiąc dalej komfortową przestrzeń. Jeśli zależy Ci na mieszkaniu 3-pokojowym w Bydgoszczy od dewelopera, które stanie się Twoim ulubionym miejscem na świecie, sprawdź ofertę Osiedla Panorama Wiślana i wybierz idealny lokal mieszkalny dla siebie oraz swoich bliskich.