Kredyt 2% – idealne rozwiązanie dla osób planujących zakup mieszkania?

Rządowy program Bezpieczny kredyt 2 proc. zyskał ostatnimi czasy ogromną popularność. Nic w tym dziwnego, bowiem umożliwia on uzyskanie funduszy na wymarzone mieszkanie, przy okazji zachęcając niskim oprocentowaniem. Oferowane przez rządzących dopłaty sprawiają, że całkowity koszt podjęcia kredytu przez kredytobiorcę jest stosunkowo niski. Czy to najlepsza okazja ku temu, by nabyć swoje własne cztery kąty? Co należy wiedzieć o programie Bezpieczny kredyt? Kto może starać się o tego typu pomoc finansową? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w rozwinięciu niniejszego tekstu. Zapraszamy do lektury!

Spis treści

Jak działa Bezpieczny kredyt 2%?

Bezpieczny kredyt stanowi część większego programu o nazwie „Pierwsze Mieszkanie”. Jak sama nazwa wskazuje, jest on skierowany do osób, które nie są jeszcze właścicielami żadnej nieruchomości. Zasady funkcjonowania pożyczki są stosunkowo proste – przez pierwsze dziesięć lat kredytobiorca płaci raty kredytu w wysokości 2% (plus wyliczona na podstawie wzoru z ustawy marża dla banku), podczas gdy resztę opłaca państwo. Kwota dopłaty stanowi różnicę pomiędzy stałą stopą procentową i oprocentowaniem kredytu 2%.

Kto może wnioskować o kredyt 2%?

O Bezpieczny kredyt 2% mogą starać się wyłącznie osoby, które nie przekroczyły wieku 45 lat. Mogą to być zarówno single, jak i małżeństwa bądź pary posiadające przynajmniej jedno dziecko. Warto przy tym wspomnieć, że w przypadku sformalizowanych związków i rodziców wychowujących wspólnie co najmniej jedną latorośl, dopuszczalne jest przekroczenie wspomnianego wyżej wieku przez jedną osobę z pary. Należy też zaznaczyć, że potencjalni kredytobiorcy nie mogą posiadać mieszkania lub domu jednorodzinnego, nie posiadali takowych w przeszłości, a ponadto nie może przysługiwać im spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego.

Na co można przeznaczyć kredyt 2%?

Dopłaty organizowane w ramach programu Bezpieczny kredyt są regulowane, co oznacza, że można je wydać tylko na zakup mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego, domu z rynku wtórnego, a także nabycie działki budowlanej i budowę domu jednorodzinnego. Środki można uzyskać również na dokończenie konstrukcji, która została rozpoczęta wcześniej, jednak w tym przypadku jest to ograniczona kwota. Bezpieczny kredyt może więc stanowić świetne rozwiązanie dla osób szukających mieszkania na sprzedaż, np. w Toruniu. To wymarzona okazja dla wszystkich planujących nabyć własne cztery kąty.

Czy kredyt 2% faktycznie się opłaca?

Program Bezpieczny Kredyt 2% to wyjątkowo atrakcyjne rozwiązanie dla singli, małżeństw lub par z dziećmi pragnących zakupić swoje pierwsze lokum. To świetna okazja również dla osób z Torunia lub chcących zamieszkać w tym pięknym mieście, w którym dostępne jest mnóstwo atrakcyjnych mieszkań na sprzedaż. Rządowe dopłaty sprawiają, że faktyczna kwota, którą musi spłacić kredytobiorca, może wynosić nawet o kilkaset tysięcy złotych mniej niż w przypadku standardowego kredytu. Dopłaty rozkładają się aż na 120 rat kapitałowo-odsetkowych, co znacząco ułatwia funkcjonowanie w pierwszych, często najtrudniejszych latach spłacania kredytu. Od momentu uruchomienia programu zanotowano gwałtowny wzrost zainteresowania mieszkaniami w miastach takich jak Toruń czy Bydgoszcz. Warto jednak pamiętać, że skorzystanie z kredytu 2% wiąże się również z pewnymi ograniczeniami – nabytego lokum nie można sprzedać, wynajmować, a także użytkować w sposób uniemożliwiający zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych.

Kredyt 2% umożliwia nabycie własnego mieszkania osobom, które do tej pory nawet nie myślały o takiej możliwości. Wszystkich korzystających z rządowych dopłat serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, bezpłatnego zarezerwowania mieszkania w Toruniu lub Bydgoszczy i podpisania umowy na preferencyjnych warunkach. To dla Państwa doskonała okazja na sprawienie sobie eleganckiego, wymarzonego mieszkania w atrakcyjnej okolicy, na jednym z naszych pięknych osiedli.