Co warto wiedzieć przed zakupem nieruchomości w Toruniu i okolicach?

Co warto wiedzieć przed zakupem nieruchomości w Toruniu i okolicach?

Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji finansowych w życiu, która wymaga dogłębnego przemyślenia tematu. Toruń, znany z urokliwego Starego Miasta oraz bogatej historii, jest niezwykle atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Jednak przed dokonaniem wyboru mieszkania na sprzedaż należałoby zapoznać się z kilkoma kluczowymi aspektami. Warto wiedzieć, gdzie szukać ofert, na co zwrócić uwagę przed zakupem oraz jak kupno sfinansować.

Spis treści

 1. Jak znaleźć mieszkanie na sprzedaż?
 2. Kontakt z deweloperem
 3. Portale internetowe
 4. Agencje nieruchomości
 5. Na co zwrócić uwagę podczas kupna nieruchomości w Toruniu i okolicach?
 6. Lokalizacja
 7. Dobra komunikacja z centrum miasta
 8. Standard wykończenia
 9. Bezpieczeństwo
 10. Udogodnienia na osiedlu
 11. Jak sfinansować zakup nieruchomości?
 12. Pożyczka hipoteczna
 13. Leasing nieruchomości
 14. Najem długoterminowy z opcją wykupienia
 15. Podsumowanie

Jak znaleźć mieszkanie na sprzedaż?

Przygoda z zakupem mieszkania zaczyna się od jego poszukiwań. Rynek w Toruniu oferuje wiele nieruchomości na sprzedaż. Najważniejsze to wiedzieć, gdzie je znaleźć. Dobrze jest rozważyć różne źródła, z pomocą których rozpocznie się droga do kupna własnych czterech ścian. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Kontakt z deweloperem

Jeśli szukasz mieszkania wśród nieruchomości w Toruniu i okolicach warto skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem danej firmy. To właśnie od niego można dostać informacje z pierwszej ręki co do dostępności, cen oraz etapów budowy. Często zdarza się, że deweloperzy organizują targi nieruchomości oraz/lub dni otwarte na osiedlach. W trakcie takich wydarzeń łatwiej dowiedzieć się nieco więcej o ofercie, a także na własne oczy zobaczyć okolicę.

Portale internetowe

Przegląd nieruchomości na sprzedaż w Toruniu i okolicach na portalach internetowych to jeden z najpopularniejszych sposobów na szukanie mieszkania. Z tej opcji można korzystać w dowolnym miejscu i czasie, co jest dużą zaletą. Wyszukiwarki ułatwiają także odnalezienie interesujących użytkownika ofert za pomocą filtrów, które odsiewają niepasujące pozycje, kierując się parametrami, takimi jak lokalizacja, cena, metraż oraz liczba pokoi.

Agencje nieruchomości

Szukanie mieszkania przez agencje nieruchomości w Toruniu to również dobre rozwiązanie. Oddanie sprawy w ręce profesjonalistów znacznie ułatwia proces zakupu. Dodatkowo korzystając z pomocy specjalistów, można otrzymać wsparcie w kwestii weryfikacji dokumentacji oraz uzyskania kredytu.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna nieruchomości w Toruniu i okolicach?

Planując kupno nieruchomości na sprzedaż, należy przemyśleć wiele aspektów. O czym więc dobrze jest pamiętać? Jakie czynniki mają wpływ na to, czy lokal jest wart zakupienia?

Lokalizacja

Dogodna lokalizacja to podstawa, jeśli chodzi o sprzedaż nieruchomości. Wiąże się z nią występowanie w okolicy mieszkania najważniejszych punktów:

 • sklepów;
 • placówek edukacyjnych;
 • aptek;
 • restauracji.

Lokum zlokalizowane w pobliżu wymienionych miejsc to strzał w dziesiątkę. Firma Lem-Bud oferuje sprzedaż mieszkań w Toruniu, które są doskonale usytuowane względem wszelkich udogodnień. To m.in. osiedle Sobieskiego 29. Dowiedz się więcej na temat oferty znajdującej się na stronie.

Dobra komunikacja z centrum miasta

Stare Miasto jest sercem Torunia. To tutaj znajduje się najwięcej atrakcji oraz wszelkiej maści lokali. Centrum miasta i jego okolice to także skupisko wielu miejsc pracy. Warto więc zwrócić uwagę podczas kupowania mieszkania na jego skomunikowanie z innymi dzielnicami. Osiedle Okólna 123 posiada w swojej okolicy aż trzy przystanki autobusowe, co jest ogromnym plusem. Sprawdź sąsiedztwo i udogodnienia, jakie występują w pobliżu dzięki mapie zamieszczonej na stronie.

Standard wykończenia

Mieszkanie o wysokim standardzie to zarówno niezwykła estetyka wnętrza, elewacji, najbliższej okolicy, jak i trwałość osiągnięta dzięki użyciu najlepszych materiałów budowlanych, a także wykończeniowych. Należałoby więc wziąć pod uwagę również i ten aspekt podczas szukania nieruchomości do zamieszkania.

Bezpieczeństwo

Każdy chciałaby czuć się bezpiecznie na swoim osiedlu. Posiadanie monitoringu od razu podnosi poziom komfortu, w szczególności rodzicom, chcącym chronić swoje dzieci. Kolejnym ważnym udogodnieniem są videodomofony. Dzięki tym urządzeniom użytkownik jest w stanie zobaczyć swojego rozmówcę, co może rozwiązać problem podszywania się, występujący podczas używania zwykłego domofonu.

Udogodnienia na osiedlu

Dodatkowe udogodnienia znajdujące się na osiedlu są często kartą przetargową, skłaniającą potencjalnego nabywcę mieszkania do jego zakupu. Do tych znajdujących się wokół nieruchomości firmy Lem-Bud należą m.in.:

 • stojaki na rowery;
 • przestronne balkony, ogródki lub tarasy;
 • ogólnodostępne miejsca postojowe na zewnątrz;
 • estetyczne śmietniki półpodziemne;
 • place zabaw;
 • windy.

Jak sfinansować zakup nieruchomości?

Sposobów finansowania nieruchomości jest o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać. Do tych najpopularniejszych należy kredyt hipoteczny oraz zapłata gotówką, jednak opcji jest sporo. Przybliżmy zatem kilka z nich.

Pożyczka hipoteczna

W przeciwności do kredytu hipotecznego można zaciągnąć ją na dowolny wybrany przez siebie cel. Osoba, która chce uzyskać finansowanie, musi wskazać nieruchomość, na której bank ustanowi hipotekę zabezpieczającą. To może być jakakolwiek nieruchomość, pod warunkiem że pożyczkobiorca posiada prawny tytuł pozwalający na dysponowanie nią. Przy pożyczce hipotecznej nie ma konieczności wpłacania wkładu własnego.

Leasing nieruchomości

To rozwiązanie, w którym osoba decydująca się na ten sposób finansowania wpłaca co miesiąc ustaloną kwotę z tytułu korzystania z mieszkania. W trakcie trwania tej umowy właścicielem nieruchomości jest leasingodawca. Po jej zakończeniu druga strona może jednak wykupić mieszkanie. Cena takiego lokum zostaje w tym wypadku pomniejszona o sumę łącznych rat wpłacanych wcześniej na poczet umowy. Tak samo jak poprzednio nie jest tu konieczny wkład własny, a dodatkowo nie ma także potrzeby posiadania zdolności kredytowej.

Najem długoterminowy z opcją wykupienia

W tym przypadku uzbieranie odpowiedniej ilości środków finansowych jest niezbędne. Należy bowiem przy podpisaniu umowy najmu z opcją wykupu uiścić część wartości mieszkania. Jeśli najemcy uda się zgromadzić pozostałą kwotę jeszcze przed końcem umowy stanie się on pełnoprawnym właścicielem nieruchomości.

Podsumowanie

Każdy, kto rozważa kupno własnego mieszkania, musi zdawać sobie sprawę z tego, że jest to zobowiązanie na lata. Warto więc dokładnie przeanalizować wszystkie wymienione w tekście aspekty. Wybór odpowiedniej nieruchomości to w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Jednak kiedy trafimy na tę wymarzoną, przyniesie to ogromną satysfakcję oraz stabilizację.