Charakterystyka mieszkania oraz osiedli w stylu nowoczesnym

Charakterystyka mieszkania oraz osiedli w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny, nazywany także modernistycznym, powstały na początku XX wieku, to jeden z najpopularniejszych wariantów urządzania mieszkań i domów m.in. ze względu na swoją prostotę oraz funkcjonalność, co przyciąga wielu zwolenników takich rozwiązań, również w Toruniu. Coraz więcej ludzi stawia na uniwersalność przestrzeni, w której żyją, a także chce osiągnąć wrażenie przestronności możliwe właśnie dzięki wykorzystaniu tego stylu. Jest on także odejściem od przepychu i przeładowania wystroju zbędnymi dodatkami (zdobione rzeźbieniami meble, dekoracyjne poduszki, wszelkiej maści motywy kwiatowe czy geometryczne), co miało miejsce wiek wcześniej, kiedy królował jeszcze klasycyzm. Czym właściwie cechuje się styl modernistyczny i dlaczego wciąż podbija on serca wielu osób? Na jakie udogodnienia mogą dziś liczyć inwestorzy, jeśli chodzi o nowoczesne projekty osiedli?

Spis treści

Mieszkanie w stylu nowoczesnym – czym się cechuje?

Styl modernistyczny to przede wszystkim prostota i minimalizm. Jest on stworzony z myślą o tych, którzy stawiają na praktyczność oraz ograniczenie do najważniejszych, przydatnych rzeczy. Nie znaczy to jednak, że jest pozbawiony smaku oraz nudny. Pozwala on poczuć przestronność, nieważne czy jest to nowoczesne mieszkanie o wielkości 40 m², czy 28 m². Starannie dobrane elementy w pomieszczeniu to podstawa tego stylu. Nic nie może wyglądać na przypadkowe. Nie zapominajmy o surowych materiałach, takich jak beton, cegła, stal. Nadają one industrialnego charakteru oraz ciekawego wykończenia. Co do mebli – mają one w głównej mierze proste formy, często w geometrycznych kształtach. Barwami dominującymi są zdecydowanie kolory stonowane, warto nie przesadzać z ich odcieniami i zawęzić ich wybór do dosłownie kilku. Podobnie z użytymi materiałami – najlepiej nie łączyć ze sobą wielu różnych rodzajów, dla przykładu: żywica epoksydowa będzie dobrze współgrać ze stalą nierdzewną, jednak umieszczenie w jednym pokoju dodatkowo marmuru oraz drewna byłoby rażącą przesadą.

Nowoczesne mieszkanie z monitoringiem

Dużą zaletą modernistycznych mieszkań jest fakt, że zazwyczaj znajdują się one na nowopowstałych osiedlach, które są wyposażone w wiele udogodnień, takich jak windy czy podjazdy dla niepełnosprawnych. Obecnie deweloperzy proponują swoim klientom również mieszkania z całodobowym monitoringiem. Lem-Bud jako firma zajmująca się sprzedażą oraz budową nieruchomości na rynku pierwotnym m.in. w Toruniu może zaoferować mieszkanie w stylu nowoczesnym połączone z klasyką, znajdujące się na takim właśnie osiedlu. Oprócz wspomnianych już udogodnień, mieszkańcy Sobieskiego 29, Okólnej 123, Nobilis oraz Harmonii mogą liczyć na zewnętrzne miejsca postojowe, videodomofony, okna trzyszybowe, a także przestronne balkony, ogródki i tarasy. Wszystko to otoczone zielenią, która stanowi ważny aspekt dla firmy, ale przede wszystkim dla mieszkających tam ludzi, a to na ich zadowoleniu oraz potrzebach skupia się Lem-Bud.

Mieszkanie w stylu modernistycznym – dla kogo?

Nowocześnie urządzone mieszkanie na pewno nie przypadnie do gustu wszystkim. Jest to styl nastawiony na funkcjonalność, przestronność oraz małą ilość dekoracji. Jeśli jesteś przyzwyczajony do przepychu, wzorów oraz wielu dodatków, modernistyczne wnętrze może wydawać Ci się nieco ubogie. Odnajdzie się w nim natomiast osoba stawiająca na minimalizm, użytkowość oraz gospodarowanie przestrzenią. Takie mieszkanie będzie także rajem dla alergików, ponieważ nie doświadczą oni kurzu zbierającego się na różnego rodzaju dekoracjach.

Nowoczesny styl to jeden z „czystszych” wariantów urządzenia mieszkania lub domu, w szczególności, kiedy postawimy na beżowe, białe oraz szare kolory. Ustawienie przedmiotów oraz mebli nie jest przypadkowe, wszystko ma swoje miejsce, tworząc spójną całość. Warto zastanowić się więc nad wyborem tego stylu, jeśli chcemy zacząć żyć bardziej zorganizowanie, bez uczucia przytłoczenia ilością otaczających nas rzeczy. Oczywiście nie musimy całkowicie z nich rezygnować, najważniejsze to nie przesadzić oraz działać zgodnie z mottem „mniej znaczy więcej”.